Elvan Öneriyor

Airfryer gerekli midir? 

5
(8)

Airfryer gerekli midir? 

 Herkese merhaba canım insanlar. Öncelikle her birimizin günü güzel geçsin diyerek konuma başlamak istiyorum.

Bugün herkesin bildiği, gördüğü ve duyduğu ; bu aralar mutfaklarda kullanılmak üzere çok popüler olan airfryer diğer adı ile fritözden size bahsetmek istiyorum. Ben kendim bir airfryer kullanıcısı olarak sizi airfryer hakkında biraz bilgilendirmek istedim. 

Airfryer nedir? Kullanım alanı nedir?

Önce airfryer nedir kullanım alanı nedir bunu bi açıklayayım daha sonra hayatımı zda yeri nedir gerekli midir değil midir bunu konuşalım. 

Airfryer gerekli midir? 
Airfryer gerekli midir?

    Airfryer ; yani fritöz yiyeceklerimizin zahmetsiz ve sağlıklı bir şekilde pişirilmesini sağlayan adeta kurtarıcı niteliğinde bir mutfak eşyasıdır. Nihayetinde bana sorarsanız fırında aynı görevi görüyor tabi. Patates en başta olmak üzere birçok sebze, et, tavuk, kek vs. pişirilmesinde  airfryer kullanılır . Ama en can alıcı nokta şu ki bence kullanılmayadabilir.  

Airfryerin en çok tercih edilme sebebi az yağ kullanımıdır. Mesela ben ocaktaki yağ lekelerinden, sıçramalarından çokça rahatsız olduğumdan aman koluma yağ sıçramayacak,  ocağım tertemiz  kalacak, evdeki yağ hemen tükenmeyecek, bir tatlı kaşığı yağ ile herşeyi yapacağım düşencesi ile heyecana kapıldım ve aldım.

Airfryer Neden Almamalıyım?

Şimdi sadede gelip sizlere heyecanla özenerek ihtiyaç sandığım  airfryer deneyimimden bahsedecek olursam; bence airfryer çok gerekli bir mutfak eşyası değil.

Airfryer gerekli midir? 
Airfryer gerekli midir?

Önce şunu söyleyeyim ki çevremizdeki insanlardan görerek özendirildiğimiz, adı ile yaygınlaştırılarak, sosyal medyada da reklamları yapılarak iştah kabartan ve abartılan bir üründen ibarettir kendisi. Benim özenti ile merak içinde aldığım  airyfryerim Alman markası Delonghi Multi Fry  SHS Double Pro . Hatta Almanyadan teyzem aracılığıyla getirttim. Fiyatı da el yakan cinstendi .

Henüz bir yıldır kullanıyorum ve deneyimlerime göre çok ihtiyaç değil. Çünkü eğer lezzetli yemek yemeyi seviyorsanız açıkçası kızartmalar airfryer de abartıldığı kadar lezzetli olmuyor🙈 İkincisi sigara böreği kupkuru oluyor .

Airfryer gerekli midir? 
Airfryer gerekli midir?

Tamam  tamam herşeyi de kötü yapar diyemem 😂 Kek yapıyor,  yağ dökmeden köfteyi ve tavuğu pişiriyor lakin aynısını fırında da yapabiliyoruz güzel insanlar . Benim deneyimlerim bukadar . Merak edenlerin merakını giderebildiysem ne mutlu bana. Herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum mutlu günler diliyorum. 

instagram: @elvanylmzoretmen

Bu tarifi beğendinizmi?

Sosyal hesabınızda paylaşmadan önce lütfen puanlama yapınız!

Ortalama Puanı 5 / 5. Oy sayısı: 8

Şu ana kadar puan yok! Bu tarifi ilk değerlendiren siz olun.

Maalesef, bu tarif sizin için iyi değildi!

O zaman biz bu tarifi geliştirelim!

Bize bu tarifi nasıl geliştirebileceğimizi söyle lütfen?

Tarifin Devamı...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu